Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

Wybór systemu alarmowego do domu i mieszkania - ochrona mienia

Autor: admin Data: 2017-08-29 14:22:40

 

System alarmowy to obecnie jednej z najczęściej spotykanych zabezpieczeń, ponieważ już dawno antywłamaniowe drzwi i specjalnie okna z roletami przestały wystarczać. Dla pełnego bezpieczeństwa warto zaopatrzyć się w odpowiedni alarm do naszych mieszkań i domów. Wybór na rynku jest ogromny, aż trudno się zdecydować. Warto dopasować go do swoich potrzeb i tego na czym konkretnie nam zależy. Chodzi o to, żeby sobie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, zaś dla potencjalnego złodzieja jak największą przeszkodę.

 

ochrona mienia

Podstawowa ochrona

 

To co należy do podstawowej ochrony naszego domu lub mieszkania to z pewnością dobre ogrodzenie i wejściowe drzwi antywłamaniowe z odpowiednimi zamkami, a także okna z solidnymi okuciami, wyposażone w specjalistyczne rolety. Jedno i drugie musi być właściwie zabezpieczone, bo jak mówią – jak nie drzwiami to oknem. Jeżeli potencjalny złodziej nie da rady wywarzyć drzwi to od razu spróbuje wkraść się oknem, dlatego ono też musi mieć właściwe zabezpieczenie i na odwrót. Jednak czasem nawet najlepsze zabezpieczenie zewnętrzne nie da nam całkowitej ochrony i ktoś niepowołany może dostać się do środka. Wtedy już należy skorzystać z bardziej radykalnych rozwiązań – mamy tu na myśli system alarmowy, który da o sobie znać w momencie najmniejszego zagrożenia. Jest szansa, że odstraszy to rabusia i szybko ucieknie z miejsca zdarzenia, nie przejdzie do dalszych działań.

 

monitor ip

Profesjonalny alarm na lata

 

System alarmowy należy wybrać ze względu na sposób komunikacji pomiędzy czujkami a centralą sterującą. Te z kablem mają swoje zalety, jednak coraz częściej się od nich odchodzi i wybierane są zestawy działające na bazie fal radiowych, Kamery Ip dostępe są pod adresem: https://www.montersi.pl/kamery-ip nie trzeba wtedy ciągnąć kabli i jest większy zasięg. Tutaj nie będziemy musieli wiercić w ścianach i planować kolejny remont domu, poprawianie wyglądu po burzeniu ścian. Bo jeżeli dom stoi już jakiś czas, a dopiero po paru latach zdecydowaliśmy się na alarm to faktycznie rozwiązanie to jest mało ekonomiczne i zabiera trochę czasu. Jeżeli zdecydujemy się na alarm bezprzewodowy – mamy gwarancję szybkiej instalacji, a w każdym momencie można zmienić ustawienie czujek. Kilka lub kilkanaście godzin i sprawa załatwiona, a korzyści jeszcze większe. Profesjonalny monitoring IP znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl pod adreesem: https://www.montersi.pl/monitoring-ip

kamera ip

 

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na system bezprzewodowy to należy mieć na uwadze kwestię ewentualnego podsłuchu, która może przynieść dużo szkody i unieszkodliwić cały system. Od początku warto zadbać o zabezpieczenie również przed taką możliwością. Najnowocześniejsze systemy alarmowe dostępne na rynku mają wbudowane zabezpieczenie przed podsłuchem, dlatego jeszcze bardziej podnoszą poziom bezpieczeństwa.

 

 

kamra bcs

 

Sygnał alarmu

 

Podczas wyboru systemu alarmowego warto wziąć pod uwagę rodzaj sygnału jakim poinformuje nas o ewentualnym zagrożeniu. Najpopularniejsza =jest syrena alarmowa – bardzo głośna, jednak nie zawsze daje odpowiedni efekt, bo owszem może wystarczyć złodzieja, ale nie musi, a nasi sąsiedzi wcale nie muszą być wtedy obecni w pobliżu, ponadto wiele osób boi się informować odpowiednie służby, a więc tego nie robi. Najnowocześniejsza technika informuje właściciela posesji telefonicznie lub poprzez wiadomość SMS o zaistniałym zagrożeniu, niezależnie od tego gdzie on się znajduje.

 

Chronimy nasz dom nie tylko przed włamaniem, ale również innymi szkodliwymi wypadkami – pożarem lub zalaniem i takie systemy również są w ofertach wielu firm. Dowiesz się czy Twój dom jest w zagrożeniu dzięki specjalnym czujkom. Warto zapoznać się z kompleksową ofertą alarmową i wybrać taki, który spełni nasze wymagania w 100%. Fachową wiedzą służą pracownicy sklepu internetowego Montersi.pl

 

 

montersi

Brak komentarzy!
kod